סדנאות פלייבק

דף הבית >>הוונטילטור >> סדנאות פלייבק

סדנא חד פעמית

סדנה חד פעמית חווייתית בת כמה שעות מעניקה טעימה מתיאטרון הפלייבק וטובה במיוחד עבור מפגש קבוצתי של גיבוש /פתיחת שנה/ סגירת שנה, בה מעובדים התכנים העולים מהמשתתפים לעבודה תיאטראלית אקספרסיבית ומלאת הנאה המאפשרת איסוף של הקולות השונים והיכרות מעמיקה ופותחת בין המשתתפים.

סדנא תהליכית בת כמה מפגשים

סדנה תהליכית של כמה מפגשים מעניקה אפשרות להיכנס לעומקים בתכני הקבוצה בתוך מסגרת תהליכית של עבודה תיאטראלית ועיבוד של התכנים שעלו, על הבמה ומחוצה לה.

סדנא תהליכית טובה עבור קבוצות או ארגונים אשר מעוניינים להיכנס לתהליך של התבוננות ושינוי, העמקה וחיבור ומאפשרת כמובן בתוך כלי הפלייבק הנאה, שחרור וונטילציה.

למה פלייבק?

הפלייבק הינו כלי אקספרסיבי, הבעתי ועוצמתי.
במהות התיאטראלית והספונטנית שלו הוא מזרז תהליכים של התקשרות, חיבור ופתיחות.

לצד הנאה ושחרור ספונטני הוא מצליח להגיע לעומקים באופן כמעט בלתי אמצעי, לפרק ולהרכיב את הסיפור מחדש ולאפשר שיתופים מורכבים, אישיים וקבוצתיים.

מידע נוסף

תיאטרון פלייבק הוא חוויה ייחודית שבה סיפורים, קונפליקטים ורגשות, אשר עולים מן המשתתפים מקבלים חיים על הבמה.
כל משתתף מוזמן לספר סיפור מחייו ומקבל הזדמנות חד פעמית לקבל שיקוף יצירתי של הסיפור.

לנגד עיניו של המספר נרקם הסיפור מחדש ומקבל צורה מפתיעה וייחודית, מעין הצגה קטנה ומקורית המאולתרת על ידי המשתתפים. 

חברי הקבוצה מציגים את הסיפור בדרך דרמטית מזוויות ראיה שונות ומציעים לו פרשנויות שונות לסיפורו, במטאפורות ובסגנונות משחק שונים.

בבסיס הפלייבק עומדים עקרונות השיקוף וחוסר השיפוטיות, כך שכל סיפור מתקבל תוך הקשבה אמפתית למספר.

המציגים עצמם אינם נדרשים ליכולת משחק, אלא מוזמנים להתנסות במשחק באופן חוויתי ומשוחרר.
במהלך הסדנא נערכת היכרות עם כלים וטכניקות של תיאטרון הפלייבק, מתנסים במגוון תבניות של תיאטרון פלייבק ובאימפרוביזציה: לומדים להגיב מתוך ספונטניות ויצירתיות, מתמודדים עם מצבים של אי וודאות ונהנים מהם, וחווים רגעים של שינוי וטרנספורמציה.

 

הלימוד וההתנסות בסדנת הפלייבק הם הזדמנות מצויינת להעצמה אישית והתבוננות פנימית. המשתתפים פוגשים צדדים מרתקים בתוכם ומכירים את עצמם דרך כוחות היצירה והדמיון.

 

משחקי התפקידים שעומדים במרכזו של תיאטרון הפלייבק עוזרים לאדם להבין את עצמו ואת האחרים טוב יותר, לשפר יכולות תקשורת שונות, מעניקים הזדמנות לגלות דרכים חדשות להתמודד עם בעיות שונות ומרחיבים את מגוון התפקידים שבהם הוא עושה שימוש בחיי היומיום.

בואו להתאוורר איתנו: